Kezdőlap

ARIELA

2015.12.16 18:32
                                  Amikor a nagy terv elkészül    Gyerekkorod ota érzed, hogy más vagy. Ha meg is probálsz beilleszkedni a többi közé és a legtöbbször sikerül is, de kivülállonak érzed magad minden közegben. Számtalanszor eszedbe jutott, hogy valami baj lehet veled. Nemérted miért érzed idegennek, nem odavalonak lényedet. Ahogy múlnak az évek és egyre több közösségben fordulsz meg, úgy veszed észre, mintha valojában nemtartoznál sehová.    Miért van ez az örökös nyugtalanság a szívedben? Miért akarsz többet, jobbat, mást? Nemtalállod a helyed. Egyszercsak, mint egy tűzhányo kitör belőled a tehetséged, amit még gyerekkorodban elvetettél, mert a felnőtté vállás szigorú törvényei a komolyságra mutatva félreállított, de most rájöttél, hogy ezt szeretnéd csinálni hátralévő életedben. Az...

ARIELA

2015.12.04 09:29
Egy barátnőm panaszkodta egyszer, hogy kisfiát /nevezzük Bélának/, csúfolja az osztálytársa Jani, a gimiben.    Mivel Béluska csonka családban nevelkedett, így egy keresetből éltek az öccsével és anyukájával. Szegény asszony megtett mindent, ami tőle tellett, hogy iskoláztassa fiait, meg az asztalra is jusson mindig, de többre nem futotta. Szóba sem jöhettek a legdivatosabb ruhák, sem a legújabb mobilok, amit Jani, a gazdag család sarja, három hónaponként előszeretettel cserélgetett. Janika, tehetős szülők gyermekeként nemcsak vadiúj holmikban, meg méregdrága sportcipőkben járt, de tudtára is adta osztálytársainak felsőbbrendűségét. Szülei gyakran utaztak el napokra nélküle, így havonta legalább kétszer meghívta barátait házibuliba. Előszeretettel mutogatta a város legszebb villájában, nekik mi mindenük van és engedte játszani a többieket, az akkor mégcsak külföldön megvásárolható playstationön. A tanév kezdetétől elég volt neki két hónap, hogy átvegye felettük a hatalmat....

ARIELA

2015.11.20 13:03
                                                                      Lelkiismeretfurdalás nélkül éljük meg a sikereket      Rengeteget tanulsz, dolgozol, küzdesz és sokakkal ellentétben, te mersz változtatni. Nemcsak álmodozol, tervezel, nemcsak beszélsz rola, de rálépsz  az általad kijelölt útra, teljes erőbedobással mész a célod után.    Akkor is, amikor mindenki kinevet, legyint rajta, vagy egyenesen lebeszél rola. Amikor senki nem hisz benned, te hiszel saját magadban. Az első kudarcok sem riasztanak vissza, nem állítanak meg.    Az összes szabad percedet ennek szenteled, s hosszú-hosszú küzdelem...

Ariela

2015.11.04 21:58
                                                                                     Gyereköngyilkosságok         Nemrég írtam a gyereköngyilkosságokról.  Sokminden hidegen hagy, de egy fiatal halála sosem. Tegnap hallottam egy tizenegy éves kislányról, aki felakasztotta magát. Amikor ilyenről hall az ember automatikusan felteszi a kérdést: Mi hozhat egy gyermeket ilyen helyzetbe, hogy képes legyen megválni az életétől. Eldobni azt, mint  egy értéktelen, darab rongyot. Hisz tizenévesen tele vagyunk álmokkal, vágyakkal, tervekkel. És...

ARIELA

2015.10.24 17:26
                                                                           ÚT- KERESÉS    Eljön az idő minden ember életében, amikor ráébred arra, ki is Ő valójában. Van akinél ez  egész kicsi gyerekkorban történik. Pár évesen már tudja mi akar lenni. Ezt úgyis hívják, tehetség, ami mindenkiben megvan, csak valaki sokkal később fedezi fel magában.    A legtöbb ember csak érettebb korban jön rá mit szeretne kezdeni az életével. Ezek négy részre osztódnak:    1. Akik teljesen elnyomják magukban, mert szerintük AZ ÁLMODOZÁS...

ARIELA

2015.10.21 20:48
                                                                    DE JÓ NAPOM VAN MA- NE FÉLJÜNK MEGÉLNI A JÓT    Életünk során történnek velünk jó és rossz dolgok is. Ez így van rendjén. Az ember nem élhet át csak jót, vagy csak rosszat. Meg kell tapasztalnunk A negatív dolgokat is, hogy  Legyen miből okulnunk, Formálja a személyiségünket Megtanítsa nekünk az alázatot Megbecsüljük a jót    Szükségünk van ezekre az érzésekre. Sajnos a mostani nehéz helyzetben, amiben a világ sodródik, gyakrabban élünk át rosszat, mint jót. A munkában a sok megkeseredett ember, otthon a kilátástalannak tűnő anyagi problémák,...

ARIELA

2015.10.16 10:59
                                           HA EGY AJTÓ BEZÁRUL, MÁSIK NYÍLIK HELYETTE    no nem mindíg van ez így.... az életünk során rengeteg ajtó becsukódik előttünk, még akkor is, ha bármennyit megtettünk a célunk érdekében. a legtöbben a csalódottság feldolgozása után nyugottan marad. várakozik. élli mindennapjait tovább és várja a következő lehetőséget, hogy újra megpróbálhassa. máramellyik, mert a legtöbben feladják az első kudarc után. elvesztik az önbizalmuk, "rájönnek", hogy nem erre születtek, de azért megpróbálták, nem ment, hát jó, akkor minek kapaszkodjanak tovább. na de térjünk vissza a várakozókhoz, akikben még él a remény, hogy majd egyszer bejön. eljön az ő idejük, csak még sokminden kell hozzá. aztán telnek az évek és már csak emlékként villan fel a...

ARIELA

2015.10.14 20:31
                                                                AMIKOR A SZOMORÚSÁG ÁTÖLEL ÉS NEM ENGED    hányszor megtörtént már veled, hogy beültél a sarokba és nem érdekelt a világ. mi történik körülötted. begubózol a gondoddal a sötétbe és csak a bánatot engeded magadhoz. úgy érzed, jobb is így, mert szomorúságod tárgyán merenghetsz. most ne zavarja lelked senki. jól esik bele temetkezni, elválni a külvilágtól, hogy csak vele lehess. nemrég még teljesen más voltál. életvidám, tele energiával, mosolyogtál az életre. aztán félbe törött sorsod és nem tudsz kimászni ebből a szomorúságból. talán nem is akarsz. minek? minek harcolj tovább? miért folytass bármit is?...

ARIELA

2015.10.10 17:25
                                                      HA BARÁT CSAP BE    oly sokszor átvertek már. szerelmes leszel, azt hiszed ő is beléd, aztán jön a csalódás. sokat sírsz, kínlódsz magadnak egy ideig, egyszercsak átmegy. valahogy egy idő után kigyógyulsz belőle és már nem fáj, hogy becsapott, elhagyott, vagy megcsalt. visszatérsz a normális életbe és pár hét után, vagy utálatot, vagy közönyt érzel iránta. jó párszor még megtörténik veled, míg rájössz, hogy ez az élet rendje. keresgéljük a párunkat és amíg rátalállunk az igazira, ezen a folyamaton végig kell mennünk, de amikor egy barát teszi ezt veled, azon nem lehet túllépni. lehet gyerekkorod óta ismered, vagy csak pár hónapja, ez nem is fontos. a lényeg az,...

ARIELA

2015.10.08 20:23
                                                                           EGÉSZSÉG - BETEGSÉG    mindenki már volt elégszer beteg ahhoz, hogy tudja mennyire korlátozott lett az élete ez idő alatt. amikor végre meggyógyulunk, szinte azonnal elfelejtsük és minden visszakerül a rendes kerékvágásba, és mi folytassuk az életet ott, ahol előtte abbahagytuk. a mindennapjainkat éljük gondtalan és eszünkbe sem jut már a betegségünk. eszünk, iszunk ami jól esik. egyszóval élvezzük az életet. ha a mindennapjainkba nem formáljuk be a korlátokat, előbb utóbb megbosszúlja magát. például, ha mértéktelenül, vagy...

ARIELA

2015.10.04 10:02
                                                                                           SZERELEM       gyönyörű érzés. amikor lepkék repkednek a hasunkban. mindent rózsaszinben látunk. egyszeriben megszépül körülöttünk a világ. kedvesebbé, lágyabbá, megértőbbekké vállunk emberbarátainkkal szemben. amikor eltaláll az ámor nyila, magunk sem értjük miért, de mindennél fontosabb lesz az az ember, akiért a szívünk dobog. megesik, hogy nem is tetszett azelőtt. tudjuk, hogy vannak nála sokkal szebbek is, mégis ő kell. minden...

ARIELA

2015.10.01 20:01
                                                      SZÁMOLUNK, TERVEZÜNK, ÉS MÁSKÉNT SÜL EL       érdekes, ugye? hányszor eltervezünk valamit az életben és a végén teljesen másként végződik, mint ahogy vártuk. pedig pontosan kidolgoztuk a legapróbb részletig, végig csináltuk, ahogy kell, aztán puff. mi lehet az oka, hogy az ismerősödnek, aki ugyanúgy csinált mindent bejött, te meg jól pofára estél? ő mindent félválról vesz, szerencséje van, te meg komolyan bele adtál, ami csak tőled kitelt, és neked meg nem. és ezt tapasztalod folyvást. te küzdesz, aki meg alig mozdul, mintha neki áldozna a szerencse. nincs ez jól így. vagy mégis? lehet vonzani a szerencsét? vesézzük ezt ki: elősször is, nem hiszek a...

ARIELA

2015.09.28 18:27
vannak megoldó emberek, meg a kifogásoló emberek. a kifogásolók már a címen megrökönyöznek, hogy persze, könnyű azt mondani, de nemcsak kritizálni kell, de konkrét megoldásokat is adni a tanácsokhoz. megpróbállom. ezért is hozok fel mindig annyi példát és hogy ez a cikk neszóljon csak általánosan a témáról, csak példákat, megoldásokat fogok felhozni minden téren. kezdjük mondjuk a kevés pénzel: a kifogásoló ember azt panaszkodja, hogy nekem azért van kevés pénzem, mert keveset keresek és még kölcsöneim is vannak. amit meg kapok, azt haza adom, mert kell a családnak. eddig rendbe van, mert ez így becsületes, de lássuk a megoldó embert. körülnéznek a környéken, nincs e jobban füzető állás. mindegy milyen munkáról lenne szó. ha eltudja végezni, bele megy, mert pénz kell. ha nincs, akkor felmegy a netre, megkérdezi a barátait és ismerőseit. sokan utaznak a munka végett naponta, vagy hétvégeken járnak csak haza, sőt még külföldre is elmennek dolgozni, hogy eltartsák a családjukat. tudom,...

ARIELA

2015.09.23 09:41
                                                                           A TEHETETLENSÉG!    rengeteg formáját ismered te is. viszont amikor a környezetünkben, családtagunknál, vagy a legjobb barátunknál vesszük észre, hogy megy lefelé a lejtőn, az életét, mégha egészséges is, saját maga teszi tönkre. azonnal ugrunk, figyelmeztessük őt, tanácsokat adunk, támogassuk, mellette állunk. mindent megtennél érte, csak térjen vissza a normális életbe. lehet az drog, alkohol, vagy szerencsejáték. annyira szeretnéd kihúzni a bajból. addig, amíg nem késő, amíg nem veszik oda minden. s amikor már tudod, hogy egymaga, sem...

ARIELA

2015.09.21 17:20
                                         MILYEN ÍZE VAN A FELHŐNEK    álmodozni jó. az álmokból születnek a legnagyobb találmányok, a legjobb ötletek, ami előre viszi világunkat, gazdagítsa életünket. gyerekkorban kezdjük, amikor még minden lehetséges. aztán ahogy lassan felnőtté vállunk, úgy kezdenek az álmok is eltűnni az életünkből. akinek megmarad és megpróbálja realizálni, hatalmas dolgokra képes. de amikor valamiről álmodunk és megpróbáljuk elérni, tudnunk kell mit akarhatunk. álmodni lehet bármiről, de meg kell nézni van e valóság alapja. reálisan végig gondolni, meg lehet e oldani, véghez lehet e vinni. nem járhatunk a fellegekben, nem kóstolhatjuk meg az ízét. csak olyan tervekbe kezdhetünk bele, amit megtudunk oldani. most nem a nehézségekről beszéllek, meg a...

ARIELA

2015.09.20 09:02
                                                          HA TÚL FÁRADT VAGY A BULIHOZ, KAPCSOLÓDJ KI A KÖNYVVEL    EGY MEGÁLMODOTT VILÁGBAN IS KIÜTHET A HÁBORÚ, FELÜT AZ IRIGYSÉG. A HATALOMVÁGY, ELÉG, HA ELKÜLDESZ ODA EGY...

ARIELA

2015.09.19 17:12
                                                     ANYU MÁS VAGYOK - NEM VAGY TÖBBÉ A FIAM    A mai, modern világban egyre többet hallunk a melegekről. senki sem beszél szívesen róla. az olyan ciki... de most gondolj bele abba a tizenéves agyába, akinek ezt titkolnia kell, hogy negúnyolják, ne itéljék el. kinek mondhatná el, mert már régóta tudja, felfogta, hogy más mint a többi, hiszen ő maga is megilyedt, amikor rájött. úgy fojtogatja már, jó lenne valakiben megbízni, de kiben? kinek mondja el? a legjobb barátnak, akivel együtt fotbalozik naponta? mi lesz, ha csak elszalad és elmondja mindenkinek és neki nem marad más, csak a szégyen. apunak? aki igazi férfit akar belőle faragni? a csalódást az arcán, amit látna,...

ARIELA

2015.09.16 21:20
                                 VÉGET ÉRT KAPCSOLATOK    ,emlékszem tizenévesen, mint az összes tini, halálosan beleszerettünk minden héten másba, természetesen éppen ő volt az, akivel majd leéljük az életünket. jaj, nagyon szép időszak volt. később amikor már nemcsak a felhőkbenvaló álmodozásról szólt a szerelem, úgymond komolyan vettük a kapcsolatainkat, ami nem azt jelenti, hogy nem terveztük vele jövőnket, sőt még azt is tudtuk, hol fogunk élni párunkal. de nemcsak szerelmet éltünk át gyerek korunkban, hanem életre szóló barátságok köttettek az óvodában, iskolában, az utcán biciglizés közben. hol vannak ezek a régi kapcsolatok? mi lett a barátainkal? olyan tökéletesen megértettük egymást, akkor miért hagytuk kihűlni, megszakadni ezeket a kötelékeket? hogy lehet az, hogy egy idő után már nem hiányzik az...

ARIELA

2015.09.14 20:57
                                                  PÉTER PAN - AVAGY FEL KELL NŐNI       eljön az idő mindenki számára egyszer, hogy fel kell fognia a gyerekkor véget ért és ideje felnőttként lépnie az élet sűrüjébe. saját lábra állni, ami azt jelenti, hogy felelősséget kell vállalni minden tettünkért. joért és a rosszért is. ilyesztőnek tűnik tudom, de ha szüleinknek sikerült, akkor nekünk miért ne menne? sajnos vannak olyan szomorú esetek, amikor egy gyereknek túl hamar kell felnőtté válnia a gondatlan szülők miatt. sok példát ismerhetsz te is a hírekből az alkoholista, drogos, vagy erőszakos apákrol, a saját gyermeküket árulo anyákrol, a tizenéves kamaszokrol, kik testvéreiket nevelik szüleik helyett. igen. az ilyen...

ARIELA

2015.09.07 20:21
                                                    EJ RÁÉRÜNK ARRA MÉG.....   azonnal a közepébe vágok. ha csak álmodozunk és nem teszünk érte semmit, akkor nem is fog teljesülni. a tettek embere vagyok, most már ki jelenthetem magamrol, de nem volt ez mindig így. gyerekkorom ota álmodoztam, ami az én estemben hasznomra vált a novella és a könyv írásban, de voltak terveim, elképzeléseim a jövőmről, mint annyi másnak. csakhogy az álmodozásnál is maradtak. fantáziáltam az életemről, hogy ha majd egyszer bejön, így meg úgy fogok élni. ugye ismerős a dolog, biztosan a te környezetedben is hallottad ezeket a szavakat. aztán eltelt 5 év és abszolút semmi nemváltozott. még a szavak is ugyanazok voltak. majd egyszer ezt így...

ARIELA

2015.09.06 08:17
                                                                                              ÁLMODOZZ                                                                 ha túl fáradt vagy a bulihoz, kapcsolódj ki a...

ARIELA

2015.09.04 11:10
                                                    LEHÚZNAK A GONDOK          hiába hisszük, hogy nekünk van a legtöbb problémánk a világon, nem igaz. mindenkinek ugyanannyi van, csak nem tudunk róla. igaz a mondás, hogy aki mindíg panaszkodik, elveszti a barátait. biztosan ti is ismertek olyan embert a környezetetekben, aki ahol jár, mindenkinek panaszkodik, mennyire nehéz a sorsa. az ilyen embert nagy ívben kerülik, mert hát nekünk is megvan a magunk baja, nem még másokat hallgatni. az jut a legtöbbünk eszébe erről, hogy ha neki lennének az én gondjaim, a fejét verdesné a falba és még ő panaszkodik, hogy milyen nehéz neki. visszatérve saját magunkhoz, sokszor előfordul, hogy annyi gond összegyűl...

ARIELA

2015.09.02 13:18
                                                  ELTELT EGY ÚJABB ÉV, ÉS MEGINT NEM VOLT NYARAM      annyi ember jár így évről évre, mert sajnos anyagilag nem engedheti meg magának. amikor közeledik a szeptember, rájövünk, hogy vége lett a nyárnak és megint lekéstük. amikor vissza térünk a melóba, iskolába, búsan hallgassuk a többiek álombéli vakációikról szóló áradozását, s lesütött szemmel várjuk a kérdést: te hol voltál? na most jön a döntés, hogy behazudsz valamit, hogy ne érezd magad annyira kínosan, vagy az igazság nevében végignézed a rejtett, gúnyos mosolyát, ami a szája szegletében megjelenik akkor is, ha nem akarja és mindig észre veszed. minden őszkor azzal vigasztalod magad, hogy nem baj, majd jövőre össze jön, de...

ARIELA

2015.08.31 13:19
NE FÉLJ, LÉGY BÁTOR!    mindenkitől ezt hallom és gondolom ti is. könnyű a másikat bíztatni, én is ezt teszem szüntelen, de amikor nekem kell kiállnom a közönség elé, bizony remegnek a lábaim, összeszorul a gyomrom. mitől félünk ennyire? hiszen ők is olyan emberek mint mi. semmiben sem külömböznek tőlünk, esteleg annyiban, hogy nekik nem kell a pódiumon állniuk. sokat gondolkodtam rajta és mint mindig, magamból indultam ki. oda állni mások elé, úgymond megmutatni mit tudunk, sosem könnyű. pláne, ha ismerősök vesznek körül. mikor minden szempár téged figyel, akkor tökéletesnek kell lenned. kinézeted, de a viselkedésed is, mert ha mondani akarsz valamit, nem remeghetsz előttük, hanem széles mosollyal az arcodon tudtukra adni, miért jöttél, mire vagy képes. ezt is várják el tőled. mindig attól rettegek, hogy elbotlok, elakadok beszéd közben, valami badraságot mondok és kinevetnek, vagy ami mégrosszabb elfelejtem mit akarok mondani. de nemcsak ebben a formában tapasztaltam...

ARIELA

2015.08.24 20:51
MINDEN LÁNY HERCEGNŐ    az utóbbi években végig mentünk sok olyan divat hullámon, amikor a lányok inkább fiúknak, a fiúk inkább lányoknak néztek ki. szerencsére mára már helyre rázódtak a dolgok és nemünkhez híven nézhetünk ki. nézhetünk - készakarva írtam így, mert bármennyire is tiltakozhatunk ellene, azért követnünk kell a divatot. mi emberek az itélkező fajba tartozunk és ez sosem lesz másként. figyeld csak meg azokat, akik kilógnak a sorból, nem úgy néznek ki mint a többiek, azzal úgy is viselkednek. nincs mit tenni be kell illeszkednünk. milliósszor hallottam: minden kislány hercegnő. ez persze így is van, vagy legalább is így kellene lennie. azonban ha körül nézünk, hááát, van itt azért mindenféle trampli. lehet egy nő akárhány éves, 15-től 75-ig, úgy ki tud öltözni és meg tud jelenni bármilyen eseményen, hogy eláll a pasik szava. az sem kell hozzá, hogy szép legyen, sőt nagyon sok túlsújos hölgyet láttam, akik lefölözték a modell alakú nőket. egy nagyon okos ember...

ARIELA

2015.08.21 16:14
AZ URHAJÓMMAL ELMEGYEK EGY OLYAN BOLYGÓRA, AHOL.... ha mindenkinek le kellene írnia milyen legyen a tokéletes bolygó, azthiszem mindeggyik másmilyen lenne. nem is csoda, hisz ahány ember, annyi fajta. mind kulombozoek vagyunk és ez így van jól. ha egyformák lennénk, az nagyon unalmas volna. én is elképzeltem egy ilyen helyet, ahol nincs áskállódás, kedvesek az emberek, segítokészek, odafigyelnek egymásra. nem létezik intrika, romlottság, bunozés. amikor végig gondoltam, milyen is lenne, ha minden rossz eltunne a világból, elosszor elégedettséget éreztem, aztán urességet. képzeljétek el, hogyha nem lenne harc a munkahelyen. akkor ki kapná meg azt a vezetoi állást? senki nem akarná, mert a másikat szeretné ott látni maga helyett és eltunne a kuzdoszellem belolunk, mert nem volna érdemes semmiért harcolni, hisz úgyis valaki nekunk adná. sosem helyeznénk magunkat az elotérbe, jószivuségunk miatt és eggyikunk sem jutna elobbre a végén. hová fejlodhetne így a világ? sehová. minek? tudom,...

ARIELA

2015.08.19 17:09
ÉLNI MINT A MESÉBEN!    ebben a világban? ha valaki nem gondolkodik reálisan, elbukik. ezzel teljesen eggyetértek. mindig két lábbal kell állni a foldon. elosszor a jovonket kell megtervezni, késobb a családunk kerul elotérbe. a megélhetés, a karrier alapveto dolgok minden ember életében, mert a család mit alapítunk, a társunk és a gyerekeink, a legfontosabbak a világon. a karierre nemcsak a saját onmegvalósításunkért és a sikerélmény végett van szukségunk, de a folyamatos elobbre jutás anyagi elonyoket, biztonságot hoz a családba. ezért mondtam, hogy teljesen eggyetértek ezzel, de nézz korul a hírekben, az utcán, a kornyezetedben mennyi borzasztó dolog torténik. mintha más már nem is létezne, vagy más nem érdekelné az embereket, csak a rossz dolgok. ez olyan szomorú. nem lenne jó egy kicsit kiszakadni belole? ellógni egy pillanatra a mesébe? a saját megálmodott mesénkbe. na most nem azt mondom, hogy a munka helyen, vagy a suliban az oszpontosítás helyett álmodozzunk, mert...

ARIELA

2015.08.15 22:18
ITT VAGYOK!  VEGYETEK ÉSZRE!   kiáltsák sokan a világba. biztosan veled is párszor megesett, hogy annyira kétségbe voltál esve, hogy legszivesebben te is kiabáltál volna. amikor eltitkoljuk problémánkat mások elott, nagyon egyedul tudjuk érezni magunkat. csak úgy lógunk a levegobe és kínlódunk. hadjuk, hogy emésszen a baj és ez annyira lefoglalja agyunkat, hogy nem a megoldások jutnak eszunkbe, amivel ki tudnánk mászni belole, hanem a szerencsétlenségunk. csak lelketlenul tengunk a világban s mélyebbre és mélyebbre sullyedunk. persze ezek az idok elmúlnak, túl tesszuk magunkat rajta, mert erosek vagyunk, vannak barátaink, családunk, kik segítenek és lassan minden vissza kerul a régi kerékvágásba. ezért kell a hozzánk kozelállóhoz fordulnunk, ha olyan gondunk van, amit nemtudunk megoldani egyedul. de sajnos elég sokan vannak, akiknek ez nem sikerul. próbálkozik, kapaszkodna a leggyengébb szalmaszálba is, de senki sincs mellette. aztán feladja. hetente olvasom a neten, hányan...

ARIELA

2015.08.13 21:40
MI LENNE, HA NYERNÉL A LOTTÓN!    mit tennél, ha milliókat nyernél? természetesen a legtobb ember azt válaszolná, aminek a hiány frusztrálja: azonnal ott hagyná a munkát és utazgatna a világban. vásárolna mondjuk házat, ha van, akkor a gyerekeknek, meg autót, stb. ha valaki megragad ennél a gondolatnál, nagyon hamar, el sem tudod képzelni milyen gyorsan, elfogyna a pénze, mert a "van" a "birtoklás" hatása magával ragadja és esztelenul elkezd koltekezni, vásárolni, úgymond nagy lábon élni. ezért is igaz, sajnos, hogy a szegény soersból hirtelen ekkora osszeghez jutottak 80%-a két éven belul sokkal szegényebben végzi, mint a nyeremény elott. ezek statisztikák. csak pár szó erejéig akarok ebbe az irányba kanyarodni, annyi magyarázatot adni erre a jelenségre, hogy azért torténik mindez, mert akkor végre megveheted azokat a dolgokat, amik hiányoznak az életedbol, a lelkedbe elégedettség koltozik és úgy érzed teljesult a vágyad. bármit megvehetsz, bárhová elmehetsz elkap a...

ARIELA

2015.08.10 20:43
                                            ELMEGYEK A VILÁG VÉGÉRE!   mindenki életében eljon az az ido, amikor úgy dont, vagy legalábbis megfordul a fejében, hogy elmegy abból a kozegbol, amiben él. úgy érzi megrokonyodott az élete és az az állapot, ami nemrég még a biztonságot nyújtotta neki, máramár csak nyug, úgy érzi fuldokol benne. mindegyis hová, csak el onnan. sokan kozulunk akkor kerulnek kulfoldre dolgozni, de vannak, akik a nagyváros zajában próbálgassák szárnyaikat. van akit már fiatal korában elkap a vágy, hogy saját lábra álljon és egyedul akar megbirkózni az élet bonyolult kihívásaival. szerencsére a legtobbje célba is ér, de vannak olyanok is, akiknek nem sikerult az eltervezett céljait elérni. persze a buszkesége nem engedi az otthoniak elott...

ARIELA

2015.08.05 20:33
A TUKOR! képzeld el, hogy reggel felkelsz, belenézel álmosan a tukorbe, és valami elrettento dolog tortént. valaki más lettél. ha te magad választhatnál ki legyél az ismeroseid kozul /nem egy filmsztárra, vagy énekesre gondoltam/ hanem egy a kornyezetedben élo személyre, ha tényleg megadatna a lehetoség, hogy felcseréld vele az életed, ki lenne az? a szemkozti vállalkozó, mert az élete irigylésre méltó? pláne az új kocsija, amivel a legjobb csajokat furikázza, tele van pénzel és azt vesz magának, amit akar.... aztán, ha kozelebbrol megnézed szegényt, rájossz, hogy neki kevesebb van, mint neked. a gyonyoru nok, akik talán igazán szeretik, vagy mégsem? hogyan lehetne benne biztos, hogy onmagáért szeretik? s a kitudja honnan szerzett pénze miatt, vajon nyugottan alszik éjszaka? vagy lehetnél a szomszéd józsi bácsi, kik úgy szerették egymást a feleségével, sot téged is, mindig megengedték, hogy az udvarukban játsz, mert nekik nem volt gyerekuk. tudhatod mennyi fájdalmat élt át ez az...

ARIELA

2015.08.03 21:00
                                                        BOLDOGSÁG!    mind azok akarunk lenni, kivétel nélkul. kolyokkorunkban értetlenul álltunk a felnottek viselkedése felett. nem értettuk miért komplikálnak agyonra mindent. azt a munkahelyet válasszuk, amelyiket akarjuk. ha szeretunk valakit, vele leszunk életunk végéig. majd veszunk egy házat, lesz két gyerekunk, elmegyunk dolgozni és azt csináljuk, amit szeretunk, aztán felnottunk. felnovunk és minden álmunk, tervunk, az életunk teljesen másként alakul, mint akartuk. mi tortént? valamit elrontottunk? vagy csak a dolgok változtak korulottunk? miért nem menekultunk el belole, amikor láttuk hogyan kanyarodik másfelé sorsunk? a helyzet az, hogy mi...

ARIELA

2015.07.30 20:50
ÁLMODOZNI JÓ!                                                                           a legtobbszor elitélt szó a világon. miért? nem tudom és sosem értettem miért tartják oly sokan negatív dolognak. hiszen álmodozni jó!!!! amikor kis gyereket látunk autót tologatni órák hosszát oda-vissza, vagy egy fuszállal játszani a kezében, az mind a kreativitását fejleszti. noveli a fantáziavilágát. nézzuk a tini fiúkat, akik az utca kozepén az oreg labdával válnak egyszeriben világbajnok futbalistává. a királykisasszonyokat, kiket épp egy ifjú herceg ment meg az udvar homokozójában. én is hercegno voltam annakidején, aztán lett belolem...

ARIELA

2015.07.27 20:37
A CÉL SZENTESÍTI AZ ESZKOZT!?!?   a mottómnak is ki lehetne kiáltani, hogy "minden embernek szuksége van célokra". szerintem csak úgy tengeni-lengeni a nagyvilágban, semmi értelme. ha már egyszer megszulettunk, annak oka is van. cél nélkul az ember olyan, mintha nem is élne, csak úgy létezne. valamerre mindig fejlodnunk kell. nem nyugodhatunk bele a mindennapok szurkeségébe. mielott még rám támadnátok azzal, hogy egy nyughatatlan adrenalinfuggo vagyok, elárulom, hogy én vagyok a világ leglustább embere, ha nem muszály fel sem kelek a székbol. hogy akkor mire gondoltam ezzel? hát egy kétcsaládos szulonek is lehetnek álmai, céljai. pl. ha a kissebbik gyerek is óvodás korba lép, elmegyek én is dolgozni, és pár év múlva a picike lakásunkat kicserélhessuk egy házra. egy cél, amiért érdemes kuzdeni. persze rengeteg más példa is van az élet értelmére, mert az éltenek csak akkor van értelme, ha tartunk valahová. megyunk egy általunk kijelolt úton, zsebretéve félelmunket, meg a sok...

ARIELA

2015.07.24 17:57
                              MERT CSAK A BELSO SZÉPSÉG SZÁMÍT!   ugyanmár, ez hulyeség!! minden ember, mindegy, hogy pasi, vagy no, elosszor azt lássa beloled hogyan nézel ki! meg kell tetszened neki, vagy legalább szimpatikus kell, hogy legyél, ezzel adva lehetoséget neki, hogy megismerjen belulrol is. ezek a szavak hallatán jonnek a kételkedok: konnyu annak, aki szépnek szuletett, stb. ezeket ugyanis az onbizalomhiányban szenvedok mondják. mindenki lehet szép!!!! hogyan? elárulom: 1. a legelso és legfontosabb dolog, ami el kell hinned magadról, hogy te sem kulonbozol a tobbi szépségtol. ha megnézed az arcukat a modelleknek kifesés elott, ép olyan egyszeru a kinézetuk, mint bárki másnak. láttad már biztosan a neten, vagy a tv-ben, hogyan lehet megváltoztatni egy arcot jó sminkel. ha próbálgattad otthon jópárszor és nem ment, vedd a...

ARIELA

2015.07.22 21:30
                 AMIKOR A  "SAJNÁLLOM" MÁR NEM ELÉG!   sokszor kovetunk el hibákat, baklovéseket, amivel megbántjuk a másikat. akaratlanul is olyat mondunk, mi megsérthet. van persze úgy is, amikor készakarva alázunk meg valakit, csakazért, hogy fájdalmat okozzunk. a lelkunk mélyén tudjuk, hogy ez nem helyes, de haragunkkal igazoljuk tettunket, hiszen csak vissza adtuk, stb. okot lehet találni akármennyit. van amikor sajátmagunk sikertelensége miatt bántjuk folyamatosan azt a személyt, aki a legkozelebb áll hozzánk. bár nem tehet róla, mégis o issza meg a levét mindennek. amikor duhosek vagyunk az egész világra, mert ma semmi sem sikerult és persze miért is mi lennénk a bunosek ebben, amikor mást is hibáztathatunk. így legalább nem lesz lelkifurdalásunk, hogy nem tettunk meg mindent, amit kellett volna. de tényleg nem lesz? vagy csak mi nyomjuk el magunkba, ami egy ido után jól osszegyul bennunk...

ARIELA

2015.07.20 22:38
KAPTAM EGY CSOMÓ EMAILT, HOGY MIT AKAROK EZZEL A HONLAPPAL, HISZEN TELJESEN MÁS FAJTA KONYVEKET ÍROK, MINT A TANÁCSOK, AMIKET ADOK. HÁT EZ IGAZ!!! A KONYVEIM FANTASYK, MESÉK AZOKNAK, AKIK SZERETNEK ÁLMODOZNI, ÚJ VILÁGOKBA UTAZNI, DE SZERETEK TANÁCSOT ADNI AZ EMBEREKNEK, BIZTATNI OKET, HOGY SOHA NE ADJÁK FEL, BIZZANAK ONMAGUKBAN, SZERESSÉK AZ ÉLETET, AZ EMBEREKET

ARIELA

2015.07.18 18:55
 HA OK NÉLKUL KESERÍTIK AZ ÉLETED, CSAKAZÉRT MERT IRIGYEK RÁD!          annyi példát látok manapság korulottem erre. kezdve az iskolában, a néhány beképzelt osztálytársnál, akik azt hiszik a legújabb cuccok és a mobilok birtokában, hogy te sosem éred el az o magas szintjuket /szerencsére az élet aztán teljesen mást igazol/, és folytatódik késobb a melóban. amikor végre megkapod az elso állásod, bár nem az, amit megálmodtál, sem anyagilag, sot teljesen mást csinálsz, mint szeretnél, de akkor is hatalmas siker számodra, mert megmutathatod a világnak, hogy már felnottél. onnáló vagy és már hónapokkal ezelott eltervezted, hogy mi mindent veszel a fuzibol. belépsz, tiszta ideg vagy minden újtól. megfelelni a fonoknek, megtanulni a melót, beilleszkedni a csapatba. természtesen igyekszel, ahogycsak toled kitelik és egy hét után, mikor már azt hiszed kezdesz belejonni, valaki keresztbe tesz neked. azt sem tudod honnan jott a támadás és foleg miért. mi oka...

ARIELA

2015.07.16 20:52
FELKELNI REGGEL?   DE MINEK?   ELÁRULOM MI A TITOK!   ahhoz, hogy az embernek legyen kedve, értelme reggel felkelni, ha munkanélkuli, vagy ép nincs iskola, nagyon nehéz. okot találni a legnehezebb, mert ha felkelsz, akkor sem változik semmi, mintha egész nap az ágyban fekudnél. a pesszimista azt mondja ilyenkor: ha nem csinállok semmit, nem is ronthatok el semmit. hát mondjuk ez igaz is!!!! tudjátok mi a legdrágább dolog a világon? az ido! mindjárt megmondom miért: mert annyira gyorsan múlik, hogy szinte észre sem veszed, és már vége is lett az életednek. ha ép nincs semmi fontos dolgod, amit mindenkép ma kell megtenned, az a legeslegjobb ido számodra, hogy kitaláld hogyan folytasd az életed. ha nemtudod merre felé vedd az irányt, ne menj sehová! ulj le egy sarokba és gondolkodj. mik voltak gyerekkorod óta az álmaid, mire vágytál. a legjobb, ha feljegyzed egy papírra. nem kell félni, senki nem fog hulyének nézni, hiszen nem mutatod meg senkinek. leírhatod a...

ARIELA

2015.07.14 22:42
3 DOLOG, AMIÉRT MERJ:   1.mert, ha nem lépsz, orokre ott toporogsz, ahol most vagy. ha vissza fog a gyávaság, a saját félelmed, akkor elveszik a tehetség, mi benned lakozik, mert csak akkor lehetsz boldog és teljes az életed, ha ki mersz lépni a nagy világba, megmutatni mire vagy képes, megvalósítani onmagad. ha nem teszed, egy kiábrándult, megkeseredett életet fogsz élni. 2.mert végre teljesítheted álmodat az ember egész életében vágyik valamire. már az óvodában kitaláljuk, mi akarunk lenni, ha felnovunk. kamaszként tudjuk, hogyan éljuk le majd életunket. ifjúként, hogyan váltjuk meg a világot. mindig lesznek álmaink, vágyaink. csak rajtunk múlik meg e merjuk tenni. te mikor kezded el? 3.mert életed végéig sajnálni fogod, ha nem teszed meg. gondolj csak bele: ha nem mersz belefogni semmi újba, amit szeretnél, az olyan, mintha másvalaki életét élnéd, nem a sajátodét. mert kifogást mindig lehet találni, ráfogni valamire, sot valakire, miért nem lehetett megtenni, de amikor oregen...

ARIELA

2015.07.12 16:27
SOHA NE ADD FEL!!    hányszor hallottam már: "na itt a világvége. belevágtam megint egy új uzletbe, mert az elozo tiszta bukás volt és most tessék, megint ott vagyok, ahol a part szakad. megpróbáltam, mert azt hittem ez bejon. ide majdcsak úgy ozonlenek a vevok, aztán semmi. nem csodálkozom ezen, mert már az iskola választásnál is így jártam. az elso nem tetszett, s amikor a másikba mentem, rájottem, hogy nem azt akarom csinálni életem végéig. igaza van az osszes ismerosomnek. semmit nem fejezek be. csak szélhámoskodok a világban. nem vagyok jó semmire". biztos?????? vagy talán még csak nem találta meg a helyét a világban. még nem tudja mit akar. azért, mert valaki kiskorától kezdve nincs meggyozodve róla mit szeretne csinálni, még nem szélhámos, csak keresi azt a dolgot, ami a szívéhez a legkozelebb áll. sokan próbálkoznak kijutni a godorbol, munkanélkuliségbol, vagy a monoton gyári munka koteléke alól, még akkor is, ha a korulotte lévok idiótának nézik, hogy ebben a nehéz...

ARIELA

2015.07.11 10:11
RETTENTOEN MÉRGES VAGYOK, DUHOS! SZÁMÍTOTTAM RÁ, HOGY NEM MINDENKI VÉLEMÉNYE LESZ POZITIV RÓLAM, EZ RENDBEN. KRITIZÁLTÁK MÁR A KONYVEIMET, HOGY MIÉRT ÉPPEN FANTASYT ÍROK: VÁLASZ: IMÁDOK ÁLMODOZNI ÉS ÁZ EMBEREKNEK IS MEG KELLENE MEGINT TANULNI KICSIT KIKAPCSOLNI, ELKALANDOZNI A PROBLÉMÁKTOL. KONNYED, FIATALOKNAK SZÓL. AMI AZONBAN FELDUHÍTETT A LEGJOBBAN, HOGY A HONLAPOMAT TÁMADJÁK! MIÉRT????... IGENIS SOKAN ÍRNAK AZ ASZTALFIÓKNAK, AKIKBEN SOK TEHETSÉG LAKOZIK, CSAK NEM KAPNAK LEHETOSÉGET. VAGY A PROBLÉMA ROVAT. HÁNYSZOR TALÁLKOZTUNK AZ ÉLETBEN KÉTSÉGBEEJTO PROBLÉMÁVAL, AMIBOL NEMTUDTUK MEGTALÁLNI A KIUTAT? UGYE...EBBEN AKAROK SEGÍTENI. HA VALAKAIT EZ AZ EGÉSZ NEM ÉRDEKEL, RENDBEN, NEM KELL FELJÁRNI, DE NE MÁSOK SZAPULÁSÁVAL KELLENE AZ IDOT TOLTENIUK, HANEM VALAMI HASZNOSAT CSINÁLNI HELYETTE!!! EZ MEG AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!!!!!

ARIELA

2015.07.08 22:13
                                                                                 REMÉNY!    olyan butaságnak tunik. hisz megfoghatatlan, egy ures léggomb. nincs súja, s talán értelme sem. nem lehet mérni, vagy megvenni. s mi mégis reméljuk, hogy egyszer jobb lesz. elérjuk álmainkat, felgyógyul, ki fontos nekunk, megszeret, kit szeretunk. mint hiú ábránd cikázik korulottunk és elkap vaskos kezével, hogy tovább vigyen vágyunk felé. erosen markába tart, s tuszkol elore, hogy ne adjuk fel. ragaszkodunk hozzá, mert oly hatalma van, hogy képes kihúzni a kétségbeesésbol, átsegít a mán, s...

ARIELA

2015.07.08 21:59
GRANDI, ARIELA: CSODÁLATOS VILÁG - ITT ÁRULJÁK A KONYVEMET:   numero7   ÚJ KONYVEK- BOOKS.HU   Internetes áruház - Új konyv- Antikvár...   OD LIRA.HU   MAGYARKONYVEK.RS - már szerbiában is árulják- 1.171,80 RSD   ADAMOBOOKS.HU   BOOKANDWALK.HU   BOOKLINE.HU   PUBLIOBOOKS.HU   DIBOOK.HU

ARIELA

2015.07.04 15:05
NÉZZETEK BE A PROBLÉMÁK ROVATBA

ARIELA

2015.07.01 23:12
MOSOLYOGNI PEDIG KELL. nagyon nehéz, tudom magamról. amikor bekerultem egy gyárba, jobbhiján takaritani és végig néztem az agyon unott, elnyűtt arcokat, amit a monoton munka ragasztott rájuk, úgy tűnt, mintha haldokolna mindegyikük. életunt ábrázattal vissza köszöntek, mert a tisztesség úgy kivánta és lélektelen testükkel vissza fordultak teendőik felé. kétségbeesve álltam közöttük, egész a szivemig nyilalt a kérdés: mit keresek közöttük? idegenként, kivülről láttam, mint zombi filmet. akkor elhatároztam, megtanitom őket mosolyogni. abszolút komolyan vettem küldetésem és másnap azonnal nekiláttam. széles vigyorral ajkamon koszontem végig a gépsor mindenegyes idejglenes lakóját, akik csak furcsán pislogva intettek vissza, de nem adtam fel. amikor délben a sorokközt söprögettem, mindenkihez volt egy kedves szavam. nem érdekelt, ha talán bolondnak is néztek, mert két hóonap után már előre üdvözöltek, amikor beléptem. azóota megtelt élettel a gyár és jobb kedvűen vészelték át e...

ARIELA

2015.06.23 19:45
KITALÁLTAM EGY KOZMONDÁST:  AZ ÉLET OLYAN, MINT AZ IDOJÁRÁS,  BÁRMENNYIT IS ESIK AZ ESO,  EGYSZER ÚGYIS KISUT A NAP!

ARIELA

2015.06.10 21:47
2015.06.06 07:55 a múlt hétvégén vonattal utaztam 300km-t oda, másnap vissza. figyeltem az embereket órákon át. rengeteg megálló útkozben, a sok várakozás az állomásokon, és néztem oket. szuloket, kik kisérték kislányukat a vonathoz, fiatal pár, ki elszakadásra kényszerul egy idore, a messzi iskola végett. nevetgélo fiatalokat, akik a vonatra szálva, azonnal valamilyen konyvet bújva próbálták megtanulni a hétfoi tananyagot. egy férfi felpakolva, egyedul keresgélt helyet. oreg nénike hatalmas kosárral a hátán tuszkolta magát a vagonba. elgondolkodtam a látottakon. vajon hová megyunk? ki merre tart? van aki épp az új lehetoséget ragadta meg, ami majd változtat életén, egy másik most adta fel, s kimerulten, csak haza akar jutni. kitudja kihez, vagy kitol jott a nénike. fiatalok, kik a szebb jovo reményében, még tele álmokkal szívukben indulnak újabb csatába az iskolával. mind jottunk valahonnan, s tartunk valamerre, kitudja elérjuk e céljainkat. ti az élet fonalán hová...

ARIELA

2015.06.10 21:47
2015.06.03 20:45 SZIASZTOK! KAPTAM TOBB E-MAILT TOLETEK, HOGY BE LEHET E KULDENI A "TI ÍRTÁTOK" ROVATBA VERSEKET, ÉS LAZÁBB TÉMÁJÚ TORTÉNETEKET. A VÁLASZ: TERMÉSZETESEN, BÁRMIROL LEHET ÍRNI, ÉS A VERSEKNEK IS NAGYON ORULNI FOGOK. A "KAPCSOLAT"-BAN MEGTALÁLJÁTOK MILYEN MÓDON.

ARIELA

2015.06.10 21:45
2015.06.03 20:42 ITT LEHET MEGVENNI A CSODÁLATOS VILáG- CÍMU KONYVET  https://www.lira.hu/hu/konyv/szepirodalom/felnottirodalom/regenyek/csodalatos-vilag-1

ARIELA

2015.06.10 21:42
2015.06.01 19:24 KOMOLYAN MONDOM, VELEM SOHA SEMMI NEM TORTÉNHET NORMÁLISAN: TEGNAP FELHIVTAM A SZEMORVOST, HOGY OTT E LESZ MA /NEHOGY SZABIN LEGYEN/. ELKÉRECKEDTEM A MUNKÁBÓL MÁRA. REGGEL MÁR 6-KOR OTT ÁLLOK SORBA, AMIKOR LÁTOM, HOGY NEM ODA KELL MENNEM. A MÁSIK SORBA ÁLLTAM, AMIKOR KIJOTT A NOVÉRKE SORSZÁMOT OSZTOGATNI ÉS ELKÉRTE A BEUTALÓT AZ ORVOSOMTÓL, AMI NEM VOLT, HÁT ELKULDOTT. AZ ORVOSOMHOZ MENTEM, AKI SZABADSÁGON VOLT ÉPP MÁTÓL. AKI MEG HELYETTESÍTETTE, CSAK SURGOS ESETEKKEL FOGADOTT. OTT ÁLLTAM KÉTSÉGBEESVE, HOGY VÉGRE KÉT HÓNAP UTÁN ELENGEDTEK MUNKÁBÓL SZEMORVOSHOZ ÉS VÉGUL MÉG NEMHOGY NEM JUTOK BE,DE MÉG ABSZENCIÁT IS KAPOK. KIKONYOROGTEM, HOGY ÍRJA MEG A BEUTALÓT ÉS ELMEHETTEM A SZEMORVOSHOZ. MIRE KIJOTT DÉLBEN A NOVÉRKE ÉS MEGLÁTTA A BEUTALÓT ELMONDTA, HOGY NEM IS HOZZÁ TARTOZOK, HANEM A MÁSIK, ELOZO SZEMORVOSHOZ. AZÉRT JÓL VÉGZODOTT MINDEN, MERT AMIKOR DÉLUTÁN EGYKOR VÉGRE BEJUTOTTAM A DOKTORNO AZT MONDTA, HOGY JAVULT A LÁTÁSOM...

ARIELA

2015.06.10 21:41
2015.06.01 19:09 KOSZONOM MINDENKINEK A HOZZÁSZÓLÁST

ARIELA

2015.06.10 21:40
  2015.06.01 18:50 A CIKKET A "TI ÍRTÁTOK" ROVATBA, ELSONEK A SAJÁTOMAT TETTEM FEL. ÍRJATOK RÓLA VÉLEMÉNYT

Kezdőlap

ARIELA

2015.06.18 17:09
Sziasztok, a nevem Ariela Grandi. Könyveket írok, történeteket, novellákat és szeretek irkálni veletek, rólatok, nektek. Ha neked is van egy rövidke, jó történeted, küld el és kirakom a falra, hogy mindenki elolvashassa és véleményt mondjon róla.